So 27.9.2014 / SK Bezděkov - TJ Baník Osek 4:3 NP ( 2:1 )

SK Bezděkov ( v Roudnici n.L. ) - TJ Baník Osek  4:3 NP ( 2:1 )
Branky: 15.vlastní, 30. Jirásek, 85. Čada - 16. Jaroslav Procházka, 56. Pavel Váňa, 89. Malík
Sestava: Pěknice - J. Müller ml., Hurčík, Říha, Kraner, Slavík - Malík, V. Müller ( 90. Rys), Jaroslav Procházka, Pavel Váňa - Štainz
ŽK: 29. Jaroslav Procházka, 62. Štainz
Diváků: ?
V rámci 6.kola I.B - třídy skupiny B  jsme zajížděli na hřiště SK Bezděkov. Pro úplný pořádek bychom měli upřesnit, že jsme zajížděli do Bezděkova, který je součástí Roudnice nad Labem. Proč tohle zmiňujeme? Rádi vám odpovíme. Utkání v Bezděkově, které mělo oficiální začátek utkání v 10:15 h začalo v 10:50 h. Zřejmě všem už pomalu začíná být jasné, co se přihodilo. Část naší hráčské výpravy ( jedno auto ) vyjela z Oseka směr Bezděkov u Žatce. Aby toho nebylo málo, tak právě toto auto sebou vezlo dresy. Po veškerém zpoždění a cestě o několik desítek kilometrů delší se konečně můžeme dostat k samotnému utkání. První poločas se hrálo převážně pouze na naší polovině hřiště. Zkušení domácí hráči diktovali hru. Po čtvrthodině hry domácí nacentrovali míč do vápna, kde si ho v souboji srazil do brány jeden z našich obránců. Odpověď byla ale okamžitá. Ihned po rozehrání se do střelecké pozice před soupeřovo brankou dostal Jára Procházka a uklidil míč přesně k tyči. To byl v první půli takřka sváteční okamžik, že jsme se ocitli před brankou soupeře. Dále ale kontrolovali hru domácí, ačkoliv do vyložených šancí se nemohli pořádně dostat. Až ve 30. minutě prošel domácí Jirásek z naší pravé strany do vápna a na bližší tyč prostřelil Pěknicu. Ačkoliv měli domácí ještě pár střel na bránu, tak ty pochytal brankář Pěknice a do kabin se šlo za stavu 2:1. Ve druhé půli jsme začali být aktivnější a první desetiminutovka patřila spíše nám, ale z několika závarů před bránou jsme nevytěžili nic. Když začínali pomalu přebírat tempo hry opět domácí, tak jsme konečně udeřili. Pavel Váňa si po dlouhém pasu přiklepl balón na střed hřiště, míč měl ideálně naskákaný a tvrdou ranou k tyči nedal brankáři domácích žádnou šanci. Do konce utkání zbývala půlhodina a fotbal určitě diváky nenudil. Šance střídala šanci na obou stranách. Z našich řad v těch největších šancích selhal Jára Procházka, který po zpětné přihrávce přestřelil branku a tu největší šanci měl Marek Malík, když se ocitl úplně osamocený před brankou, trestuhodně nechal brankáře dojít až k sobě a šanci zahodil. Na druhé straně nás minimálně ve třech tutovkách domácích zachránil brankář Pěknice. V 85.minutě už ale zasáhnout nedokázal. Naši hráči udělali chybu při zakládání útoku a bylo zle. Z rychlého protiútoku ačkoliv asi na třikrát a s obrovskými zmatky na kopačkách domácích se nakonec domácí Čada prosadil a doslova dotlačil míč do brány. To byla 85.minuta a zdálo se, že si domácí výsledek pohlídají, ale osečtí zabojovali a nakonec Marek Malík odčinil svoje předchozí zaváhání. V 89.minutě trefil míč z vápna přesně k tyči a poslal utkání do penalt, na které ale ani nemuselo dojít. V posledních dvou minutách měli domácí ještě dvě vyložené šance, ale vlastní hloupostí ani jednu nevyužili, a tak jsme se dočkali pokutových kopů. Tři série byli střelci stoprocentně úspěšní, když se za nás trefili postupně Jára Procházka, Jakub Kraner a Pavel Váňa. Ve čtvrté sérii nejprve proměnil penaltu domácí hráč a hned po něm končil čtvrtou sérii Jan Hurčík. Šířka 7,32 m a výška 2,44 m pro něj ale byla příliš málo, a tak se míč zastavil až u plotu za brankou. V páté sérii  domácí hráč opět proměnil a ukončil utkání, ve kterém jsme získali bod za remízu.