2.kolo/Baník Osek - Březenecká Chomutov 2:0 (1:0)

Pěknice - J.Procházka, Mašek, Hamouz, Slavík - Šaur, V.Müller(60.Pavel Váňa), Říha, Děkan(89.Patera) - Kraner, Patrik Váňa(87.J.Müller)
ŽK:
2:0 (Děkan,J.Procházka)
Diváků:
160
V sobotu oproti zápasu s Duchcovem v sestavě chyběla hned trojice hráčů. Jmenovitě Štika, Hlinka a Štainz. Na Březeneckou byl ale již k dispozici Šaur a Jakub Procházka. Z béčka posílil tým ještě Honza Patera a na poslední chvíli povolán z dorostu Pavel Váňa. Stejně jako v prvním zápase i tentokrát se Osek snažil být aktivnější. Opět početná skupina oseckých příznivců měla důvod k velké radosti okolo 20. minuty když Hamouz poprvé dostal míč za brankáře hostí. Březenečtí se snažili o vyrovnání, ale našemu gólmanovi se dařilo všechny pokusy zlikvidovat. Ve 42. minutě mohl přidat Patrik Váňa druhou branku, ale v souboji jeden na jednoho zvítězil brankář hostí a tak do kabin si Baník nesl jen jednobrankové vedení. Druhý poločas nemohl pro Osek začít hůře. V 48. minutě je podle hlavního rozhodčího hostující hráč zastaven ve vápně nedovoleně a je nařízena penalta. Osecký gólman Pěknice ale vystihuje směr střely a míč za svá záda nepouští. V 76. minutě je hráč Baníku Pavel Váňa dle názoru většiny diváků také zastaven ve vápně hostí nedovoleně, ale tentokrát zůstává píšťalka rozhodčího němá. Tlak hostí závěru utkání sílil, ale nakonec to byly opět fanoušci Oseka, kteří se mohli radovat z gólu. V 85. minutě se Říhovi s nasazením všech zbývajících sil podařilo doběhnout již ztracený míč, přihrát Šaurovi, který ještě posunuje na lépe postaveného Pavla Váňu a ten nekompromisně upravuje na konečných 2:0 pro Osek.
Gratulujeme celému týmu k zisku tří bodů.
Zajímavost na závěr. Pavel Váňa v sobotu vstřelil odpoledne v mistrovském zápase dorostu ještě další dvě branky.